Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

0
6

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

24 Ağustos 2014
Güzellik
KadinveBlog

Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yaz mevsiminin hem estetik olarak hem de güneşten korunma olarak olmazsa olmazı güneş gözlükleridir. Güneş Gözlüğü seçimi rastgele olmamalı yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalı öncelikle bu detaylar iyi bilinmelidir. Yüz şeklinize göre güneş gözlüğü seçerseniz daha güzel ve çekici olursunuz aksi durumda ise itici ve komik görünebilirsiniz. Hangi yüz tiplerine hangi gözlükler yakışır aşağıda bulabilirsiniz.

Yüzü yuvarlak şekilde olanlar yüzlerini dengelemek için yüzünüzü daha uzun ve ince gösterecek bir gözlüğe ihtiyacınız var. Dikdörtgen ya da kare gibi modellerde size çok yakışacaktır. Yüzünüz yuvarlak olduğu için yuvarlak gözlüklerden uzak durmalısınız.

Kare yüze sahip olanların geniş alın elmacık kemikleri ve çeneye sahiptirler. Yüz hatlarınızın yumuşaması için yuvarlak hatlı güneş gözlüklerini tercih etmelisiniz.

Eğer geniş bir yüze sahipseniz yuvarlak hatlı ya da kare çerçeveler tercihiniz olmalı. Gözlüğün saplarının süsleme ile hareketlendirilmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu durum yüzünüzü daha geniş gösterir.

Alından çeneye doğru daralmaya başlayan üçgen bir yüze sahipseniz Cat eye gözlükler tam size göre. Böylece alnınızdan çenenize geçişteki keskin hatlar yumuşar.

Oval yüze sahip olanlar ise istedikleri her model gözlüğü kullanabilirler. Yüzleri oval olduğu için dengeli ve orantılıdır.

Elmacık kemiklerinin belirgin olması alnın dar ve çenenin küçük olması elmas yüz tipine girer. Bu yüz tipine ise en iyi giden gözlük oval çerçeveli olan gözlüklerdir. Yuvarlak köşeli dikdörtgen modellerini de tercih edebilirsiniz.

#gallery-3 {
margin: auto;
}
#gallery-3 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 25%;
}
#gallery-3 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-3 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */