Saçlarınızı en son nasıl kurutursunuz?

15

Temiz saçlar taze bir şey gibisi yoktur , değil mi? Bu yüzden bir tane aldığımızda, mümkün olduğu kadar yeni görünmesini sağlamak için çaba sarf ettiğimizi söylemeye gerek yok. Aslında, eğer dürüst olursak, fazladan bir iki gün sürecek bir şey yaparız.

Bunu göz önünde bulundurarak, en iyi saç uzmanlarımızdan bazılarını çağırdık ve onlardan bir fönü mümkün olduğunca uzun süre kurumaya nasıl getirecekleri konusunda en iyi ipuçlarını sorduk – bazı durumlarda 7 güne kadar. Not al …

Bakabilirsin ama dokunma

Biliyoruz, biliyoruz. Saçlarınız harika hissediyor ve parmaklarınızı onunla geçirmemek ya da uçları çırpmak zor – ama dokunmak, kırılmasına, yağlanmasına ve şeklini kaybetmesine neden olacak.

İpek bir yastık kılıfına yatırım yapın

İpek bir yastık kılıfı, saçlarınızı kuruttuktan sonra saçlarınızı yumuşak ve parlak tutmanıza yardımcı olacaktır. Dahası, kabarıklarla savaşmaya ve uyurken cildinize karşı nazik olmanıza yardımcı olur.

Kuru şampuan sizin BFF’nizdir

Eğer bu şişkin darbenin ömrünü uzatmak istiyorsanız birkaç kuru şampuan püskürmesi onu tekrar hayata döndürür.

Hafifçe fırçalayın

Kilitlerinizi fırçalamanız gerekiyorsa, yumuşak kıllı bir fırça kullanın – bu, tüyleri kabarık bırakmak yerine düzgün görünmesini sağlar.

Biraz kıvırmak ekle

Dörtte üçe gelindiğinde, biraz daha vücut eklemek ve stili yenilemek istiyorsanız, doku eklemek ve stili birkaç gün daha uzatmak istediğiniz bir kıvrılma kullanın.