Ruj eğitimi:Profesyonel ruj sürmek için ipuçları

15

Seni tanımıyoruz ama seni seviyoruz, bizim için ruj hayatın en büyük zevklerinden biri.

Teoride hepimiz rujun nasıl uygulanacağını biliyoruz (genellikle hareket halindeyken aynaya bakarken, sonra dudaklarınızı birbirine sürerek), harika görünmesini istiyorsanız, size uygun ve bütün gün (veya gece) birkaç küçük numara kullanmanız gerekir.

Aslında, dikkate alınması gereken çok şey var dudak çizgisi, rengin akıp karışmayacağı, doğru gölgeyi vermek, birden fazla kat gerekip gerekmediği.

Yani, rujunuzun sık sık tazelemek, veya sabah kahvenizden sonra tamamen rujunuz çıktıklarını görürseniz olaya nasıl mudahale etmeniz gerekiyor.r-Ruj sürerken birkaç ipucu …

Bir

Dudaklarınızı hazırlamak için favori dudak jeli uygulayarak başlayın. Tabanı uygularken üzerine bastırırsanız, içeri girmesi için çok fazla zamana sahip olursunuz. Fazlalığı almak için dudaklarınızı bir leke ile lekeleyin ve eğer varsa, bir dudak astarı uygulayın bu dudaklarınızı hissettirir hafif yapışkan olmasını, astarın daha uzun süre yerinde kalmasına yardımcı olur.

İki

Dudak kalıbınızın keskin olduğundan emin olmak için, dudak yayının tepesinden üst dudağınızın altına (her iki tarafta) çapraz çizin, ilk önce çizdiğiniz ikinci çizgiyi geçerek bir ‘X’ şekli oluşturun.

Üç

Sonra, üst dudağınızın dış köşesinden başlayarak, kısa vuruşları kullanarak kalemi içe doğru kaydırın. Aynısını diğer tarafta yapın ve sonra alt dudağınızı tekrarlayın (dış köşelerden başlayarak dudaklarınız daha dolgun görünür.).

dört

Rujunla, dudaklarının kalanını doldur. Dış köşelerden tekrar başlayın ve içeriye doğru ilerleyin. Herhangi bir boşluk varsa, pembemsi parmağınızın üzerindeki rujun bir kısmını işaretleyin ve rengi hafifçe dudaklarınıza çizin. Kenarları temizleyin, sonra hafifçe dudaklarınızı birbirine bastırın.