Mordoğan’da Eşsiz Lezzetlerin Durağı, Poyraz Balık Evi

0
1

Mordoğan… Doğadan bizlere gerçek bir armağan, eşi benzeri zor bulunur bir cennet köşe! Henüz keşfedemeyenlere şiddetle önereceğimiz bir yer. Aynı şiddetle Mordoğan’a gidip leziz birşeyler yemek isteyenler için bir öneri de Poyraz Balık Evi için…
İzmir’in saklı cennetlerinden Mordoğan’ın merkezinde sahile paralel püfür püfür esen bir ara sokakta Nisan 2013 ten beri hizmet veriyor Poyraz Balık Evi. Sıcacık, samimi bir aile işletmesi olan restoran Mordoğan halkına, tatilcilere ve günü birlik gezginlere yörenin tazecik balıklarını tatma fırsatı sunuyor. Menüsünde günün taze balık çeşitleri ızgara ve tava yapılabiliyor. Yerli kalamar tava, güveçte çimçim (karidesin küçüğü ve en lezzetlisi) ve ekmek arası veya tava sardalya mekanın en çok tercih edilen çeşitleri. Mekan yörenin yerel lezzetlerini balık severlere büyük bir özenle sunuyor.
Bu özel lezzetlerin ardında tabii ki bir kadın eli var. Mekanın kurucusu Filiz Türksever baba mesleğini yıllardır mutluluk ve özenle devam ettiriyor.
07:00-24:00 saatleri arasında hizmet veren Poyraz Balık Evi’nde fiyatlar çok ekonomik. Seçilen lezzetlere göre kişi başı 15-50 TL arasına çıkabileceğiniz mekanda alkol yok. Ye-kaç yapıp tadı damağınızda kalıyor! Balık ekmek sadece 7,5 TL, porsiyon sardalya ise 10 TL. “Orada yemeyeyim, pişirsinler ben başka yerde yiyeyim”  diyenler de unutulmamış. Balık pişirme kg fiyatı sadece 7,5 TL.

Hani bazı yemeklerin tadı damağınızda kalır aklınızdan çıkmaz ara “ara yine gidelim de yiyelim” dersiniz işte Poyraz Balık Evi’nin sardalya ve kalamarları da öyle benim için… Olsa da yesek…