Limon ile doğal cilt bakımı karışımları

0
5

Limon ile doğal cilt bakımı karışımları

Limon ile doğal cilt bakımı karışımları

30 Ağustos 2014
Cilt Bakımı, Güzellik
KadinveBlog

Limon ile cildinizin doğal ve sağlıklı bakımını yapmak evde çok kolay ve hızlı.Cilt bakımı için yapabileceğiniz limonlu yüz temizleyici, limon peelingi ve limon ile el ayak bakımı  için yazımızı okumaya devam edin…

Yıllardır cilt ve bakım için sayısız marka ve ürünlerini kozmetik reyonlarında gördük. Çok paralar verdik ama memnun kalmadığımız zamanlarda çoktu. Ya cildimizde hiçbir etki yaratmadı yada alerji, kaşınma, dökülme, sivilce gibi cilt sorunlarına neden oldular.Benim cildim alerjik ve neredeyse kullandığım güzellik ürünü cildimde iyi etkiler bırakmadı.Çoğu cilt sorunu olan arkadaşlarımda alarda bu ürünleri kullanıp hala sonuca olumlu oluşacaklarını bekliyor.Belkide satış yapan personellerin uzun süre düzenli kullanımı şart koşmasından dır. Bence bu oyalama ve geçiştirmek için bir mazeret…

Annelerimizin ve nenelerimizin doğal güzellik sırları aslında sağlıklı ve en etkili cilt bakımları.Özellikle limonlu ve ballı karışımlar cilt bakımı için adeta altın değerinde.

C vitamini deposu limonlar aynı zamanda antiseptik ve tedavi edicidir.ucuz olduğu kadar da faydalı olan limonun bu nimetlerinden neden faydalanmayalım.Günlük cilt bakımınızda doğru gıdalar ile karıştırdığınızda harika sonuçlar verir.

Limon & Şeker ayak, dirsek bakımı;

su bardağının yarısı kadar şeker, taze yarım limonun suyu, 2 çorba kaşığı doğal zeytinyağı.Bu karışım ile haftalık ayak ve dirsek bakımınızı yapabilirsiniz.Karışımı ayaklarınıza ve dirseklerinize masaj yaparak sürün, sonra yıkayabilirsiniz.Ayaklarınızı kurutup nemlendiricinizi sürün.

Limon & yoğurt peelingi ;

1 kaşık taze limon suyu, 4 kaşık yoğurt ve 1 kaşık balı iyice karıştırın.Bakterileri ve mikropları temizler, cildi ölü derilerden arındırır.Işıl ışıl parlak ve canlı bir yüzünüz olur.Bu maskeyi cildinizde 10 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

limonla cilt bakimi maskeleri ve peelingleri

Limon & Bal yüz temizleme maskesi;

2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı koyu şeker, 1/4 limonun suyu.Hepsini iyice karıştırıp cildinize hafifçe masaj yaparak sürün.5 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın.Limon fazla kullanıldığında kuru ciltler için iyi olmayabilir.eğer cildiniz kuruysa çeyrek limon yerine 3-4 damla limon suyu kullanabilirsiniz.10 gün arayla bu maskeyi yapabilirsiniz.