Çift Hollandalı örgülü topuz nasıl yapılır

13

Kalın eşarpların yanı sıra mevsimlik bir gardırop değişimi ve akşamları sıcak kahvenin hoş geldin ilavesi, yılın bu zamanı da küçük bir saç değişikliğine ihtiyaç duyuyor olabilirsin.

Hollandalı örgüler, popüler saç örgüsüne oldukça alternatif olup, saçınızı daha da öne çıkarır. Saç uzmanlarımızdan bize nasıl yapıldığını göstermesi için çağırdık…

Bir çift Hollandalı örgülü topuz nasıl yapılır

Birinci Adım – Saçınızı hazırlamak

Güzel örgülerini örmeden önce saçınızın temiz ve kuru olduğundan emin olun, çünkü kabarık saçlarınızı ıslak bırakırsanız saçınıza zarar verebilir. Saçınız hazır olduğunda, saçınızı iki bölüme ayırmak için bir bölümleme tarağı kullanarak başlayın ve başınızın tam ortasından aşağıya bölün. 

İkinci Adım – Çift Hollanda örgüsünün yapılması

Ardından, hollanda örgüsü yaparken saçınızın sağ tarafını örerek başlamanız gerekir.  hollanda örgüsü saçınızı saç çizginizden başladığınızdan emin olarak üç eşite bölün. Sağ kısımı orta kısmın altından geçerek başlayın. Sonra, orta kısım altındaki sol kısıma çaprazlayın.

Orta tutamın altından geçmeden önce sağ tutamdan biraz daha saç ekleyin, ardından sol tarafta tekrarlayın. Boynunuzun üst kısmına ulaşana kadar, her bir tarafınıza örgü saç eklemeye devam edin. Ardından örgüyü bir saç bağıyla sabitleyin ve bu adımı saçın sol kısmıyla tekrarlayın.

Üçüncü Adım – Örgülere birlikte katılın

Bu noktada, saç çizginizin önünden boynunuza kadar uzanan iki eşit büyüklükte Hollanda örgüsü olmalıdır. Bir sonraki adım, her iki örgüyü boynunuzun en altındaki kısa bir at kuyruğuna bağlamaktır.

İşte bu kadar