Bir profesyonel gibi fondoten nasıl uygulanır

16

Her gün doğal bir görünüm için yüzünüzü makyaj becerilerinizi geliştirmeye ve bütün akşam kalan bir tabanı dikkatle işlemeye kadar, her zaman temelden almak istediğimiz bir şey var: kusursuz bir sonuç.

Günümüzde çoğumuzun yaptığı bir şey olsa da, fondoten uygulamak söz konusu olduğunda, istenmeyen çizgilerle sonuçlanabilecek yol boyunca aldığımız birkaç hata vardır;

Bu yüzden, kendinizi mutlak bir ten rengi uzmanı olarak görseniz bile, işte makyaj sanatçımız her seferinde kusursuz bir sonuç için nasıl ustalıkla uygulanabileceğine dair birkaç ipucu.

Bir

Az miktarda fondöten alın ve fondöten fırçasını kullanarak yüzünüzdeki farklı bölgelere dikkatlice dağıtın. En iyi ipucu? Az miktarda fondoten ile başlayın ve kademeli olarak uygualayın. 

İki

Yüzünüzü dağıtmak ve karıştırmak için dairesel hareketler kullanarak fondöteni yavaşça yoğunlaştırmaya başlayın. 

Üç

Herkesin yaptığı en yaygın hata? Boyuna fondöten uygulamamak, çenede görünür bir çizgi bırakmak.

Fondöten fırçasını, bazı fondöteni çeneden ve boynundan aşağı doğru dağıtmayı kullandığınızdan, sorunsuz bir şekilde karıştırmalısınız ve daha doğal ve gelgitsiz bir görünüm elde ettiğinizden emin olun.

dört

Bir kapatıcı fırçası kullanarak, göz alanınızın altına ve her bir gözün kenarından aşağıya ve elmacık kemikleri boyunca bir ay şeklinde uygulayın.

Sonuc