5 kolay adımda kontur ile yüzünüzü nasıl şekillendirirsiniz ?

29

5 kolay adımda kontur ile yüzünüzü nasıl şekillendirirsiniz ? Kontur nasıl kullanılır ? Kontur kullanırken dikkat etmemiz gerekenler ? Kontur için uygun fırçalar ? Hepsi öğrenmek istedikleriniz bildikleriniz yanlış bildikleriniz hepsini öğrenebilirsiniz.

Kontur nasıl yapılır, daha belirgin yüz özelliklerinin yanılsamasını vermek için farklı gölgeler kullanma sanatıdır.

Stratejik olarak yerleştirilmiş bir bronzlaştırıcı, vurgulama çizgisi ve kabarıklıktan oluşan birkaç tarama yeterli! Yüzünü düzgün hatlarla şekillendirin.

Konturlu mükemmellik elde etmek için çok iyi sonuç değildir.Su dediği zaman ve aniden çizgiler kaybolur ve topaklı bir ten rengi ile kalırsınız

Bunu akılda tutarak, Nasıl daha güzel hatlar çizebiliriz.Doğal görünümü sağlamayı öğrencez.

Doğru fırçayı kullanın

Kontur yaparken doğru fırçayı kullanmak çok önemli bir ilk adımdır. Düz bir fırça veya küçük bir makyaj fırçası mükemmel boyutta olmasını sağlar.Kaşık fırça kullanmayı da unutmayın.Her zaman kademeli olarak oluşturulması gerektiğini unutmayın.

Renk eşleşmesi

Renklerinizi doğru aldığınızdan emin olun doğal ten renginize uygun olarak uyumlu tonları seçmeniz önemlidir, böylece doğal görünür.

Fondöteninizden iki kat daha koyu olan kontur tonunu ve iki ton daha açık olan bir vurgulayıcıyı seçin.

Kendi özelliklerinizi takip etmeniz ve cildinizin haritasını çıkarmanız önemlidir, çünkü bu tam olarak nerede şekil almanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Elmacık kemiklerinizin oyuklarını ve yüzünüzün yüksek noktalarını tanımlayın.

Işık ve gölge

Unutmayın, açık tonlar (vurgulayıcı) şeyleri öne çıkarır ve sırayla onları daha belirgin kılar, koyu gölgeler (kontur) onları geri çeker.

Nasıl:

1. Fondöten uyguladıktan sonra, yanaklarınızı emin ve fırçanızı bir açıyla kullanın, ileri ve geri vuruşları kullanarak koyu pudrayı yanakların oyuklarına uygulayın.

2. Kontur tozunuzu saç çizgisi boyunca aşağı doğru uygulayın bu da yüzünüzde zayıflama etkisi yaratacaktır. Daha sonra, burnunuzun iki tarafına da dikkatlice uygulayın.

3. Çenenizi tanımlamak için, kontur tozunuzu çenenizin uzunluğu boyunca ve çenenizin her iki tarafına uygulamak için aynı makyaj fırçasını kullanın. Ardından çizgileri aşağı doğru karıştırın.

4. Son olarak, farklı bir fırça kullanarak fosforlu kalemlerinizi elmacık kemiklerinizin üst kısımları boyunca, burnunuzun ortasından aşağıya, alnınızın ortasına ve çenenizin ortasına getirin.

5. İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri harmanlamadığından, kenarlarını yumuşatmak için kontur çizgilerini dışa doğru hareket ettirmek için fırça kullanarak bitirdiğinizden emin olun.