Krem peynir meme kanseri riskini artırabilir mi ?

Süt gıdalarının artıları ve eksileri; iyi bir kalsiyum kaynağı olmalarına rağmen, aynı zamanda yağ bakımından da yüksek olabilirler. Süt gıdalarının meme kanseri riski üzerindeki etkileri söz konusu olduğunda, yeni bir çalışma onların da aynı derecede çelişkili olabileceğini ortaya koyuyor.

Araştırmacılar, bazı peynirlerin yüksek oranda alınmasının kadınların meme kanseri riskini artırabileceğini öne sürüyorlar.

Araştırmacılar, yüksek miktarda krem ​​peynir tüketmenin kadınların meme kanseri riskini artırabileceğini , ancak yüksek miktarda yoğurt alımının hastalık riskini azalttığını keşfetti .

Meme kanseri en yaygın kanser Türkiye’de kadınlar arasındadır.

Diyetin meme kanseri riskinde önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

Her ne kadar bazı süt ürünleri sağlıksız bir beslenme çatıi altına girse de, süt gıdalarının meme kanseri riski üzerindeki etkisini değerlendiren araştırmalar tutarsız sonuçlar doğurmuştur; Bazı çalışmalar süt tüketimi daha büyük meme kanseri riski ile ilişkilendirirken, diğerleri bunun aksini belirttiler.

Krem ​​peynir ve türleri, meme kanseri riskini yüzde 53 artırabilir

Bütün kadınlar, her ay tükettikleri toplam süt ürünleri miktarını ayrıntılandıran bir yiyecek sıklığı anketini tamamladı.

Araştırmacılar, yaş, vücut kitle indeksi ( BKİ ), menopoz durumu ve ailede meme kanseri  dahil olmak üzere bir dizi olası karıştırıcı faktör için sonuçları ayarladıktan sonra araştırmacılar, yüksek süt tüketimi yüzde 15 daha düşük bir meme kanseri ile ilişkili olduğunu buldu .

Meme kanseri riskindeki bu azalma temel olarak yüksek yoğurt alımına bağlanıyordu; Yüksek miktarda yoğurt tüketen kadınların meme kanseri gelişme riskinin yüzde 39 olduğu tespit edildi.

Bununla birlikte, daha fazla peynir alımı özellikle krem peyniri ters etki yarattı ve yüzde 53 oranında meme kanseri riski arttı.

Süt gıdalarının meme kanseri riskini nasıl etkilediğinin daha iyi anlaşılması için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır, ancak araştırmacılar mevcut bulgularının bir miktar ışık tuttuğuna inanmaktadır.

“Kadınlar arasındaki farklılık ve süt ürünleri tüketimindeki bu çalışma, meme kanseri ile ilişkili potansiyel risk faktörleri üzerinde önemli yeni bir anlayış sunuyor.

Diyetin tüm kanserlerin yüzde 30’undan sorumlu olduğu düşünülmekle birlikte, ileride yapılacak araştırmaların bu hastalık için riski azaltma açısından hangi gıda ürünlerinin en değerli olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olacağını umuyoruz. ”

Daha sağlıklı doğal peynirleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olucaktır.Hazır paketlenmiş ürünler meme kanseri ile ilişkilendirilmiştir.Kesin kanıtlar için daha çok araştırma yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel BlogCurrency