Hamilelik sırasında cinsel ilişki hakkında bilinmesi gerekenler

Bir kadın için, doktoru başka türlü söylemediği sürece, hamileliği boyunca seks yapmaya devam etmesi tamamen güvenlidir. Aslında, bir kadının cinsel dürtüsü hamileliğin belirli aşamalarında artabilir ve cinsiyetin bazı faydaları olabilir.

Karnı büyüyünce, bir kadın belirli pozisyonların onun için daha rahat olduğunu keşfedebilir. Açıkça seks hakkında konuşmak, her iki eşin de hamilelik boyunca seks yapmasına yardımcı olabilir.

Bu makalede, güvenlik konularını ve riskleri inceliyoruz ve hamilelik sırasında cinsiyetle ilgili ipuçlarına göz atıyoruz. Ayrıca cinsiyetten ne zaman kaçınacağını ve ikinci ve üçüncü trimesterlerde cinsiyetin nasıl değişebileceğini tartışıyoruz.

Hamileyken seks yapmak güvenli midir?

Seks, tipik, komplike olmayan bir hamilelik sırasında bebeğe hiçbir aşamada zarar vermez. Bebek güçlü uterus kasları ile korunur .

Bazı insanlar cinsel aktivitenin veya orgazmın bebeğe zarar verebileceğine, düşük yapma ihtimalini artırabileceğine veya erken doğum eylemine neden olabileceğine inanmaktadır. Ancak, sağlıklı bir hamilelikte bunların hiçbiri doğru değildir.

Seks erken doğumu tetikleyebilir mi ?

Birçok çalışma seks, hamilelik sırasındaki erken doğum veya doğum öncesi risk riskinin artmasına bağlanmadığı sonucuna varmıştır. Bununla birlikte, doktor birinin yüksek risk altında olduğunu düşünüyorsa, kişinin hamilelik sırasında veya daha sonraki aşamalarda cinsel ilişkiden kaçınmasını önerebilir.

En iyi pozisyonlar

Gebeliğin sonraki aşamalarında, çiftler daha kolay pozisyonları seçmelidir sırt üstü gibi hamile karnına baskı yapmayan pozisyonları seçmelidir. Bir kadın sırt üstü yatarsa, bebeğin ağırlığı iç organlarına veya fazladan baskı uygulamaz.

Hamile bir kadın derinliğini ve hızını kontrol edebileceği pozisyonlarda daha rahat hissedebilir.

Ne zaman seksten kaçınmalıyız ?

Bir doktor, bir kadına aşağıdakileri yaşadıysa, hamileliği sırasında cinsel ilişkide bulunmamalarını önerebilir:

  • Düşük veya düşük doğum riskine girme olasılığını olması
  • İkizlerleri varsa
  • erken doğum olma ihtimali varsa
  • Enfeksiyon (Rahimde veya kasık bölgesinde)

Hamile bir kadının hamile olduğu esnada korumalı ilişki en önemli en hassas konudur.Cinsel ilişki sırasıda sonrasında enfeksiyon kapma ihtimali vardır.Kasık bölgesi temiz tutulması esastır.

Gebelikte cinsel ilişki yararları

  • Daha iyi orgazm. Cinsel organlara artan kan akışı, hamile kadınlar için daha fazla sayıda orgazmın artması anlamına gelebilir.
  • Formda kalmak. Seks kalorileri yakar ve her iki partnerin de formda kalmasına yardımcı olabilir.
  • Ortaklar arasında bağlanma. Bazı çiftler hamilelik sırasında cinsel aktivitenin onları birbirine daha da yakınlaştırdığını fark eder.
  • Artan mutluluk. Orgazm, anne ve bebeğin mutlu ve rahat hissetmesine yardımcı olabilecek endorfin salgılar.

Ne zaman doktora başvurmalıyım ?

Sağlıklı bir hamilelikte, seks anne veya bebek için herhangi bir risk ile ilişkili değildir. Cinsiyete bağlı olsun ya da olmasın, bir kadın hamilelik sırasında olağandışı bir ağrı veya kanama yaşarsa derhal doktoruyla iletişim kurmalıdır.

Çoğu durumda, hamilelik sırasında seks anne veya bebek için hiçbir risk oluşturmaz. Hamilelik ilerledikçe bazı pozisyonlar az ya da çok rahat olabilir.

Bir kadın hamilelik sırasında ve sonrasında cinsel isteklerinde değişiklikler yaşayabilir. Cinsel partnerlerle açık ve dürüstçe konuşmak, insanların hamilelik boyunca sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel BlogCurrency