Dünyada Yüzmek İçin Eğlenceli ve Egzotik Yerler

Herkesin sık sık sevdikleri yerel bir yüzme noktası vardır. Suda yüzmek ve oynamak canlandırıcı ve sağlıklı bir eğlencedir. Ama hiç tamamen benzersiz bir yerde yüzmeye gittiniz mi? Etrafımızda etrafta yüzmeye uygun doğal göller ve su yolları var. Yeterince sert bakarsanız, gerçekten muhteşem noktalar bulacaksınız. İşte başlamanız için bir liste; Dünyada yüzmek için 27 eğlenceli, güzel ve egzotik yer.

1. Gelin Veil Şelalesi, Gürcistan

Gelin Peçe Şelaleleri, “Güney’in Niagarası” olarak adlandırılan Tallulah Boğazı’nın bir parçasıdır. Bu park Gürcistan‘da bulunur ve Büyük Kanyon’un arkasındaki en büyük ikinci alana sahiptir. Gelin Veil Şelaleleri, kayabileceğiniz bir dizi şelaleye sahiptir.

2. Linapacan Adası, Filipinler

Nüfusu 14,180’den fazla olan bu küçük ada, dinlendirici bir kaçamak için mükemmel bir yer. Linapacan Adası Filipinler’in Palawan eyaletinde. Bu ada dünyadaki en temiz sulardan bazılarına sahiptir.

3. Maldivler

Maldivler 1.192 adadan oluşur, ancak yalnızca 192 nüfusu vardır. Maldivler berrak suları ve engin resif vahşi yaşamları ile tanınırlar ve burası en iyi dalış bilgisayarını kullanarak tüplü dalış için harika bir yer yapar .

4. Chena Kaplıcaları, Alaska

Bu yaylar sadece rekreasyonel yüzme için bir alandan daha fazlasıdır; İnsanlar maden bakımından zengin sularının iyileştirici güçlerini vurgulamak için bu sıcak su kaynaklarına koşarlar. Ayrıca, yılın 200 gecesinde görülebilen Aurora’nın güzel bir manzarası var.

5. Minorka, İspanya

Ziyaret edilecek en iyi bölge adanın güneybatı tarafında, Macarella ve Macarelleta koylarında. Menorca, beyaz kumlu plajları ve turkuaz su ile doludur. Plajlar güzel çam ağacı kaplı tepelerle çevrilidir. En iyi bölüm, yıl boyunca yüzmek için yeterince sıcak olmasıdır.

6. Blue Lagoon, İzlanda

Blue Lagoon, 98-102 derece arasındaki sıcaklıklarda hoş bir şekilde sıcak kalan jeotermal bir yaydır. Su, silika ve kükürt gibi mineralleri içerir; Soğuk iklimleri yatıştırıcı sıcaklıkla birleştirmekten hoşlanıyorsanız, ziyaret etmek için harika bir yerdir.

7. Beyaz Kaya Parkı, Indiana

Bu doğal havuz her şeye sahiptir – üç farklı platformdan ip salıncakları, fermuarlar, tüplü dalış ve dalış panoları.

8. Sua Açması, Samoa

Bu, dünyadaki en eşsiz yerlerden biri olabilir. Sua için “büyük delik” anlamına gelir ve bir yüzme alanına dönüştürülür. Aşağı inmenin tek yolu suya açılan 30 metre uzunluğunda bir merdiven.

9. Şeytan Havuzu, Zimbabve

Şeytanın Havuzu, Dünyanın Yedi Doğal Harikası’ndan biri olan Victoria Şelaleleri’ndedir. Burası cesur ve maceracı yüzücü için mükemmel bir yer. Dünyadaki en büyük şelalelerden biridir ve Eylül ve Aralık ayları arasında, su yüzmek için yeterince güvenli bir seviyededir. “Şeytanın koltukları”, insanların mükemmel fotoğraf çekimi için kendilerini rahatlıkla sahneledikleri şelalenin düşmesinden sadece birkaç adım uzakta.

10. Krater Gölü, Oregon

Dik bir mil uzunluğundaki iz olan göle yalnızca bir giriş var. Bu yüzden gölde güzel bir dalış yapmadan önce biraz yürüyüşe çıkmak için harika bir yol. Krater Gölü’ndeki görünürlük, dünyanın en derinleri arasında 43,3 m.

11. Ik Kil, Meksika

Bu yüzme alanı dünyanın en tenha yerlerinden biridir. Bitki örtüsü ve şelalelerle tamamlanmış mükemmel bir yuvarlak doğal çukur. Yüzme deliği, yüzeye 85 metre batırılmış ve ancak manzaraya oyulmuş sağlam bir merdiven seti ile erişilebilir.

12. Ölü Deniz, Ürdün / İsrail

Ölü Deniz, dünya üzerinde batmadan yüzeyde “oturabileceğiniz” tek yerlerden biridir. Hipersalin bir göl ve dünyanın en tuzlu su kaynaklarından biri. Kıyı deniz seviyesinden 1.385 fit ölçülerek ölçülür ve dünyadaki en düşük noktalardan biridir.

13. Jenny Gölü, Wyoming

Jenny Lake, Grand Teton Ulusal Parkı, Wyoming’de yer almaktadır. 423 fit derinliğinde ve 1.191 dönümlük alanı kaplayan bu büyük göl, 12.000 yıl önce buzullar tarafından yaratıldı. Bu nokta yüzmek için harikadır, fakat aynı zamanda Teton Range’in en yüksek zirvelerine birkaç yürüyüş parkuru, tekne gezintisi ve tırmanma güzergahı sunar.

14. Panari Adası, Japonya

Panari Yaeyama Adaları’ndan biridir. En büyük çekiciliği, Great Barrier Reef ile eşit derecede mercan ve deniz yaşamına sahip, dünyanın en iyi tüplü dalış destinasyonlarından biri olmak.

15. Ko Phi Phi Don, Tayland

Ko Phi Phi Don, Tayland’daki Phi Phi Adaları’nın en büyüğüdür ve daimi nüfusu olan gruptaki tek adadır. Adaya sadece feribotla ulaşılabilir ve turistler için sakin bir cennet olarak kabul edilir.

16. Tahoe Gölü, Nevada

Lake Tahoe, Kuzey Amerika’daki en büyük dağ gölü ve dünya çapındaki 27. en büyük göldür. Tahoe Gölü, berrak su ve çevresindeki dağların güzel manzarasını yaşamak için mükemmel bir mekandır.

17. Playa Blanca, Kolombiya

Karayip cenneti resmine mükemmel bir şekilde uyan güzel, temiz bir plaj. Buradaki su sakin ve sıcak, şnorkel ve yüzmek için harika bir yer.

18. Matira Plajı, Fransa

Bu ada, nehirlerden veya derelerden akmaz, bu da çok temiz su ile sonuçlanır. En iyi plaj, kurak ağaçlarla kaplı tepelerle çevrili bir mil beyaz mercan kumu olan Flamenco Plajı’dır.

19. Hanauma Körfezi, Hawaii

Bu ada, nehirlerden veya derelerden akmaz, bu da çok temiz su ile sonuçlanır. En iyi plaj, kurak ağaçlarla kaplı tepelerle çevrili bir mil beyaz mercan kumu olan Flamenco Plajı’dır.

20. Culebra Adası, Porto Riko

Bu plaj acemi şnorkelle yüzme için mükemmel bir mekandır. Körfez iyi korunuyor ve yüzlerce tropikal balık türünün burada yaşamasına izin veriyor. Ve, (insan) yüzücülerinin sık hacimlerinden dolayı, balık ziyaretçiler tarafından tehdit edilemez.

21. Sardunya, İtalya

Sardunya, Akdeniz’in İtalya’nın batı kıyısında yer almaktadır. Turistlere sızmamış, bu yüzden gizli bir mücevher. Sardunya, çoğu dağların, turkuaz denizlerin ve granit kaya oluşumlarının panoramik manzarasını sunan çarpıcı plajlara sahiptir.

22. Havasu Şelalesi, Arizona

Ne? Arizona Çölü’nün hiç suyu olmadığını mı sandın? Bu vaha sıcak sıcağa dalmak için harika bir mekandır. Havasupai Indian Reservation’da yer almaktadır ve yalnızca helikopterle ya da paket katırlarla 10 mil yürüyüşle erişilebilir.

23. Cennet Gölü, Çin / Kuzey Kore

Bu göl dünyadaki en yüksek Krater Gölü. 7,182 feet yükseklikte, yüzmeye çıkmak ve tam anlamıyla dünyanın tepesindeymiş gibi hissetmek için harika bir yer.

24. San Vito lo Capo, İtalya

Otantik İtalyan kültürünün ortasında berrak suların tadını çıkarmak için harika bir mekandır.

25. Kayan Kaya, Kuzey Carolina

Adı her şeyi söylüyor. Buzlu, soğuk bir dağın yüzme havuzuna düşmeden önce, 60 feet pürüzsüz kayayı yakınlaştırabilirsiniz.

26. Dekan’ın Mavi Deliği, Bahamalar

Derin dalış seviyorsanız, bu sizin için bir yer. 663 fit derinliğe ve 1.000 fit genişliğe sahip olan Dean’s Blue Hole, dünyanın en derin deniz suyu yüzme deliğidir. Aslında, serbest dalış için birçok dünya rekoru girişimi burada yapılmıştır. (Şu anki dünya rekor derinliği 700 feet’in üzerinde!)

27. Krka Tabiat Parkı, Hırvatistan

Krka Tabiat Parkı, birkaç güzel şelalenin eşliğinde yürüyüş yapmak ve eğlenmek için harika bir mekandır. Skradinski Buk, tabanda yüzebileceğiniz iki ana şelaleden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel Blog

İç Giyim Mağazası – Kadınlara Özel BlogCurrency